Etiket: Doğal Hemoroid Tedavisi

20 Mart 2018

Hemoroid nasıl tedavi edilir? Birçoğumuz hemoroid tedavisi konusunda doktordan yardım almayı düşünmeyiz. Bunun da sebebi, hemoroidin çok hassas bir bölgede olmuş olmasından dolayı yardım istemek yerine geleneksel yöntemleri denemek istememizdir. Ancak birçok hasta bu yöntemlerle zaman kaybeder ve doktora başvurduğunda hastalığın cerrahi tedavisi dışında bir seçenek kalmaz. Hemoroidin ameliyatsız tedavisi sadece erken evrelerde mümkündür. İleri evre hemoroid hastalarına lazerli tedaviyi de içeren kombine işlem uygulanmaktadır. Bu sebepten, hemoroid hastalığının ilk belirtilerinde proktoloğa danışmak önemlidir. Eğer hemoroid yeni başlamışsa, hastalık ilaçla yok edilebilir.

İlaçla Hemoroid Tedavisi

Hastalığın erken evrelerinde ağrı kesici, antienflamatuar, trombolitik, kanama durdurucu ve flebotonik ilaçların kombinasyonu tedavide kullanılır. Antienflamatuar İlaç: İltihapla savaşan veya yangı önleyici ilaç. Trombolitik İlaç: Damardaki pıhtıyı eritilip, kan akımının normale dönmesini sağlayan ilaç. Flebotonik İlaç: Hemoroid semptomlarını ve ödemi iyileştirmek için ilaç. İlaçla Hemoroid Tedavisi amaçlarına göre farklı gruplara bölünebilir.

1- Patojenetik Tedavi

Bu tedavi sindirimi normalleştirmeyi ve kabı

Posted in Basur, Hemoroid | Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,