Lazerle Hemoroid Tedavisi

Doktoru Ara!
Hemoroid tedavisi hakkında bilgi almak için direkt doktoru arayın!

Hemoroid (Basur) Nedir?

Hemoroid, anal kanalın (makatın) iç duvarını örten tabakanın altında oluşan, etrafındaki bağ dokusuyla birlikte genişlemiş toplardamarlara verilen isimdir. Dışarı sarkmış bu damar yumakları kırmızı-mor renktedir. Damarların tahrip olup delinmesi sonucunda sık sık kanama yaşanır. Dünyada ve Türkiye’de oldukça sık karşılaşılan hemoroid her 10 kişiden 8’inde görülmektedir.

Ücretsiz Muayene Ol!
Randevu oluşturmamız için lütfen formu doldurunuz.

  Lazerle Hemoroid Tedavisi Nedir?

  Lokal anestezi ya da hafif sedasyon (uyutularak) ile saç telinden biraz kalın lazer teliyle hemoroid şişliklerine girilerek içerisindeki genişlemiş toplardamarlar üç dakika gibi kısa sürede büzüştürülerek tedavi edilir.
  Lazerle hemoroid tedavisinin en önemli avantajı ağrısız ve kanamasız olmasıdır. Çok kısa sürede uygulanan bu yöntem ile hasta aynı gün günlük yaşantısına geri döner. Hasta operasyon sonrası ilaç veya pansumana gerek duymaz.
  Lazer uygulanan şişliklerdeki damarlar kökünden büzüştürüldüğü için hastalığın tekrarlama şansı azdır.
  Türkiye’de henüz yaygın olamayan lazerle tedavi yönteminde, gerek kullanılan teknoloji gerekse alandaki uzmanlıkları ile Op. Dr. Selahattın Yitgin ve ekibi ön plana çıkmaktadır.

  Doktora Danışın!
  Tedavi hakkında detaylı bilgi almak için formu doldurunuz:

   Lazerle Hemoroid Tedavisi Hangi Aşamalarda Uygulanabilir?

   Lazerle tedavi yöntemi çoğu hemoroid hastasına uygulanabilir. Fakat ileri derece dediğimiz 4. derece hemoroidde, yöntem tek başına yeterli gelmez ve ek işlemler de yapılır.

   Lazerle Hemoroid Tedavi Süreci

   Lazerle tedavi yönteminde hastanın, acısız bir hayat için 5 dakikasını ayırması yeterlidir. Muayeneye aç karnına gelen hasta ile görüşülür. Hasta tedavi için uygunsa anında işlem gerçekleştirilir. Operasyon sonrası, reçete yazılmaz, pansumana gerek yoktur. Hastaya beslenme süreci ile ilgili tavsiyelerde bulunur ve taburcu ederiz. Hasta işlemin ardından 30 dakika sonra normal hayatına dönebilir. Operasyon sonrası ağrı ya da acı hissedilmez. Bazen çok hafif geçici acı ve sızlama yaşanabilir. Tedaviden sonra şişliklerde birkaç gün ödem olabilir.

   SIKÇA SORULAR SORULAR